KONST / Litografier / Färglitografi 14413354
nr 1441 3354
Paul Holsby
(1921-2007), Sverige
"Moment mysterieux". Signerad, färglitografi, numrerad 63/75, daterad -82. Oramat löst blad. Bladets mått: 21x30 cm
Paul Holsby, född 1921 i Norrtälje, död 2007, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:51:15
Paul Holsby
Läs mer om Paul Holsby